شبکه های اجتماعی

چگونه میتوان برای یک مکانی، یک سیستم دوربین مداربسته مناسب طراحی کرد؟

  • 18 فروردين 1397
  • 8532
  • 1

به نام خداوندبخشاینده مهربان

سلام خدمت شما کاربروب سایت ابرالکترونیک دات کام

مراحل طراحی یک سیستم  دوربین مداربسته

آیا می خواهید یک پروژه دوربین مدار بسته طراحی کنید اما هیچ ایده ای برای شروع ندارید؟ اگردغدغه طراحی یک سیستم مداربسته راداریدونمیدانیدکه چه کاری باید انجام دهیددراین مقاله شما باچگونگی طراحی یک سیستم مداربسته را به صورت اصولی گام به گام یادخواهید گرفت. تا آخر این مقاله را مطالعه کنید.

همه چیز با مشتری شروع می شود. قبل از شروع به فکر کردن در مورد طراحی نصب دوربین مداربسته، باید بدانید که مشتری شما کیست ونیازها وانتظارات آن از دوربین مداربسته چه خواهدبود.

 

باانواع مشتریانی که قصدنصب دوربین مداربسته را دارند آشنا شوید.

1-شرکت های بزرگ خصوصی، وحقوقی

آنها شرکت های خصوصی هستند مانند بانک ها، کارخانه ها، مراکز خرید بزرگ، و غیره. توجه داشته باشیدکه این نوع از شرکت ها فعالیتهای مختلفی دارند .

 

طراحی یک پروژه مداربسته برای این نوع مشتریان  معمولا شامل زمان و تعهد است، چون برای برداشتن چنین پروژهای باید با چندین شرکت دیگر رقابت کنید.

 

درچنین موارد چنین مشتریانی برای نصب دوربین هزینه های بالای پرداخت میکنندزیرا مایل به نصب یک سیستم مداربسته با کیفیت بالای دارندومایل به پرداخت هزینه بالای دارند.

 

صحبت کردن با افراد مناسب برای اجرای این نوع پروژها ضروری است، زیرا پس از تجزیه و تحلیل کارباید یک تصمیم مناسب برای اجرای چنین پروژهای بگیرید وبا چندین نفردیگر هم دراجرای آن مشورت کنید.

 

وقتی مشتری شما مانند بانک باشد، معمولا دوربین های مدار بسته را برای شعبات مختلف در سراسر کشور خریداری می کند، ویا اگر استان باشد برای تمام شهرستانهای خود دوربین خریداری میکندوقصد نصب دوربین درتمام شعبات خودرادارد.

 

این را تصور کنید که مثلا اگر یک بانک بخواهد برایی کل استان وشهرستانهای اطراف خود دوربین مداربسته نصب کندحداقل نیاز به 10،000دوربین مداربسته دارد.این تعداد دوربین واقعا نیاز آنها است.

 

در این مورد، لازم است یک نماینده تجاری خوب داشته باشیدکه چطور پیشنهاد روشنی را به مشتری بدهد.تا مشتری با اطمینان کامل  از شما خرید نمایید وباعث نشود که پیش رقیبتان برود واز او یک سیستم مداربسته خرید نمایید.

 

 2-خانه ویا مغازهای کوچک

آنها مشتری های کوچک هستند که نیاز به یک سیستم دوربین مدار بسته در خانه خود و یا مغازه کوچکشان دارند. برای این نوع از مشتریان اغلب اوقات شما به صورت مستقیم با شخص تصمیم گیرنده صحبت میکنید.

 

افرادی که نیاز به نصب دوربین های مدار بسته در خانه های خود و یا مغازه کوچکشان دارند، معمولا به راحتی میتوان با آنها درمورد یک سیستم مداربسته صحبت کرد. آنها اصولا تصمیمشان را برای خرید یک سیستم مداربسته خیلی سریع میگیرند ونیاز به مشورت خاصی ندارند.

دراین نوع پروژه های دوربین مدار بسته اغلب دوربین قیمت پایینی استفاده میشود ومشتری انتظار ندارددوربین های خاصی با قیمت بالا برای آن استفاده کرد.

 

فقط مراقب باشیدیک پروژه خیلی ارزانی استفاده نکنید زیرا ممکن است به مشکلات احتمالی منجر شودوبه پشتیبانی فنی زیاد ونارضایتی مشتری منجرشود

درهرحال از وسایلی استفاده کنید که دارای گارانتی معتبر وطولانی باشد وهمچنین در خدمات دهی با آن شرکتی که از آن خریداری میکنیشما را پشتیبانی کند.

 

3- کارهای دولتی

آنها مشتریانی هستند که تقاضای سطح بالایی از تعهد را از سیستم مداربسته را می کنند، زیرا روندتصمیم گیری و پرونده های زیادی درگیر خواهد بود. تصمیم گیری بستگی به چندین عامل دارد، یکی از اصلی ترین آنها مطابقت با مشخصات فنی در کمترین قیمت ممکن است.

 

برای فروش یک پروژۀ دوربین مدار بسته به ادارات دولتی، زمان بسیار زیادی طول میکشدمانند شرکت های خصوصی باید تصمیمات بسیاری برای اینکار گرفته شود تا بتوان آن پروژه را دریک اداره دولتی اجرا کرد.


در اغلب موارد، برای فروش هر محصول یا خدمات به دولت، لازم است که در مناقصه عمومی مشارکت کنید، جایی که یک رقابت بزرگی وجود دارد که بسیار تهاجمی است؛ چرا که پروژه ها معمولا بزرگ هستند و با مقدار قابل توجهی پول مقابله می کنند.

برای این نوع از پروژه های دوربین مداربسته ضروری است که یک تیم داشته باشد که با هم فکری یکدیگر بتوانید یک سیستم مداربسته مطابق بانیاز مشتری طراحی کنید.

 

پیشنهادمیکنم که حتما این مقاله راهم مطالعه کنید:اصول اولیه برای نصب وراه اندازی دوربین های مداربسته

 

مثالی از نصب دوربین مدار بسته دریک پروژه کوچک

بیایید شروع به تهیه یک پروژه دوربین مداربسته  برای یک مشتری کوچک کنیم، بنابراین این مفهوم بسیار ساده تر خواهد شد زیرا مفاهیم فنی ساده هستند.

 

تصور کنیدیکی میخواهید برای یک مغازه لباس فروشی یک سیستم مداربسته اجرای کنید ومطابق با نیاز مشتری نوع دوربین را مشخص کنید وبعد از خرید دوربین ها شروع به نصب آنها بکنید.

 

شما باید یک راه حل مناسب را طراحی نماییدویک سیستم مداربسته ای با حداقل هزینه برای آن اجرای کنید.


لازم است برای درک آنچه مشتری میخواهدبا او یک مشورت کوچک داشته باشیدوبدانید چه مکانهای از مغازه برای آن مهم است و درچه حد میخواهد هزینه کند.

 

قبل از نصب دوربین مداربسته چه سوالاتی باید پرسیده شود؟

بیایید از برخی سوالات برای روشن شدن اینکه بهترین راه حل برای اجرای سیستم مداربسته فروشگاه لباس فروشی چه خواهد بود:

1-. از کجا می خواهد دوربین های دوربین مدار بسته نصب کند؟

مشتری معمولا مکان هایی را که وی می خواهد نظارت می کند، مشخص می کند، احتمال دارد او تجربه ای داشته باشد که به این باور است که یک دوربین در آن محل مشکل را حل خواهد کرد.بنابراین از نظر او در مورد بهترین مکان برای نصب دوربین های امنیتی مشورت کنید.

 

اجازه دهید مشتری دیدگاه خودرا بگوییدومکانهای که برای اومهم است را مورد توجه قراردهدوشما بهترین راه حل را برای اوطراحی نمایید.

 

.2 هدف ازنصب دوربین مداربسته چیست؟

لازم است بدانیدکه مشتری از یک سیستم مداربسته چه انتظاری دارد.آیااو فقط شناسای افرادرا میخواهد ویا اینکه حساب کتاب خودرا دقیقا میخواهدموردتوجه قراردهد یعنی اینکه روی دخل مغازه خود قصد حسابرسی دقیق را داشته باشد.شما بایداین موارد را کاملا درنظرداشته باشید.

یک سیستم دوربین مدار بسته باید باکیفیت وضوح بالای داشته باشد تا ازجمله برای تشخیص چهره افراد مشکلی نداشته باشد.


این امر بسیار رایج است که مشتری بعد از تصمیم گیری وانتخاب دوربین ،اگر بعداز اینکه دوربین ها نصب شدند ودر بازپخش دوربین ها نتواند چهره کسی را خوب بشناسد ممکن است ناراضی باشد وشما را سرزنش خواهد کرد پس باید درانتخاب این نوع دوربین دقت کافی را داشته باشید.

 


3 -چند روزتصاویر را برای ضبط میخواهد؟

شما باید به آنچه که مشتری می گوید برای درک آنچه که او در ذهن دارد گوش دهید، اما اگر او می گویدفیلم های ضبط شده رابرای یک سال میخواهد ، نگران نباشید، باید گوش دهید.

گاهی اوقات این اتفاق می افتد،که مشتری فیلم های ضبط شده را تایک سال میخواهد، زیرا مشتری نمی داند که این یک وضعیت رایج نیست و بایدهزینه زیادی بپردازد.

 

پیشنهادمیکنم این مقاله را حتما مطالعه فرمایید:چه نوع هاردی برای سیستم مداربسته انتخاب کنیم؟


4- چه کسی دسترسی باید دسترسی به یک سیستم مداربسته داشته باشد؟

آیا مشتری می خواهددیگر همکاران او به دوربین ها دسترسی داشته باشند یعنی اینکه بتوانند دستگاه را کنترل کنند ویا اینکه فقط تصاویر زنده را داشته باشند؟ باید این مورد را حتما درنظر گرفت.

این نقطه کاملا بحرانی است، بسیاری از افرادی که به سیستم دسترسی پیدا می کنند، می توانند ناراحتی هایی را ایجاد کنند، از جمله استفاده نامناسب از تصاویر،یااینکه ممکن است تصاویر ضبط شده را پاک کنند.

 
این می تواند حتی خطرناک باشد، تصور کنید اگر یکی از همکاران فایلهای ضبط شده را فرمت کند ودر آن فایلها یک فیلم ضبط شده حساسی بود واو نمیدانست ،ممکن موجب ناراحتی سنگینی بین آنها پیش بیاید.


5- آیا مشتری میخواهد دوربین ها را از راه دور کنترل نمایید؟
اگرمشتری میخواهد دوربین ها را از راه دور کنترل نمایید،باید زیرساخت مناسبی برای انجام این کارداشته باشید،باید از طریق اینترنت وتنظیمات مناسب برای این کار را انجام دهید.

 

طراحی پروژه کوچک دوربین مدار بسته

بر اساس سوالاتی که از مشتری پرسیدید، می توانید یک پیش نویس از پروژه را شروع کنید، وجزییات را کاملا برروی یک کاغذ بنویسید.

تصمیم گیری در مورد مکان نصب دوربین های مدار بسته به شما بستگی دارد، با پرسشنامه اولیه  که از مشتری کردیدوآنچه که مشتری درذهن دارد،شما باید تصمیم گیری کنید که دوربین ها را چگونه نصب نمایید ودلایلش را هم برای مشتری توضیح میدید.

 

دوربین و لنز مناسب را انتخاب کنید:

برای ذخیره سازی تصاویر از دوربین های با وضوح بالا برای تشخیص چهره افراد انتخاب نماییدوهمچنین اگر برای تشخیص جزییات خیلی ریز مانند تشخیص پول از دوربینی با لنزهای مجزا استفاده نمایید.

 

زمان ضبط تصاویر چقدباید باشد:

برای نگه داشتن تصاویر ضبط شده دوربین های مداربسته بایدباید هارد را متناسب باتعداد دوربین ها انتخاب کنید،یعنی اینکه اگر میخواهید تصاویر ضبط شده 15یا30روز باشد باید هاردی را که برروی سیستم مداربسته میزارید متناسب با همان تعداد روز باشد.

 

دوربین های مدار بسته از راه دور مشاهده شوند

برای مشاهده تصاویر از راه دور، لازم است که برخی از قوانین را در محل اجرا کنید. یعنی وقتی که دوربین ها را به اینترنت وصل کردید،رمز عبور پیش فرض ضبط کننده دوربین ها)dvr) را تغییر دهید و در صورت امکان ازipثابت برای انتقال تصویر استفاده نمایید.

 

 

چه نوع سیستم دوربین مدار بسته بهتر استکه نصب کنید؟

سوال این است که،آیا بهتر است سیستم آنالوگ(hd)ویا سیستم دوربین مداربستهipاجرا شود.

جواب درست یا غلطی وجود ندارد، زیرا هر سیستم دارای مزایا و معایب است خودش رادارد،وهمچنین به میزان هزینه کردن مشتری بستگی دارد.به نظر من یک سیستم آنالوگ(hd) برای اینجورمکانی مناسب است.

 

راه حل برای پروژه کوچک دوربین مدار بسته

یک دوربین مدار بسته آنالوگ(hd) با DVR دارای رزولوشن کامل HD (1920 x 1080) می تواند کیفیت لازم را برای شناسایی بهتر افراد وجزییات ریزتر راداشته باشد.

DVR
هم باید قابلیت اتصال به اینترنت را هم داشته باشدتاامکان مشاهده تصاویر از راه دورهم فراهم شود.

 

نتیجه

برای چنین پروژهای کوچک یک سیستم مداربسته آنالوگ(hd)با وضوح بالا ورزولیشن بالا میتواند متناسب باشد.که البته بستگی به میزان هزینه ای که مشتری میکند دارد شاید هم مشتری میتواند برای یک سیستم مداربسته ipهزینه کندولی درکل یک سیستم آنالوگ برای چنین مکانی مناسب است.

 

برروی دکمه زیر کلیک کنید وکتاب الکترونیکی این مقاله را دانلودکنید:

برای تکمیل این بخش مقالات زیر را مطالعه فرمایید.:

معرفی وسایل ضروری برای نصب وراه اندازی دوربین های مداربسته

آشنای بالنزهای به کار رفته دردوربین های مداربسته

دانلودرایگان بهترین کتاب آموزش نصب دوربین مداربسته

چگونه میتوان برای یک مکانی، یک سیستم  دوربین مداربسته مناسب طراحی کرد؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
شایان رمضانی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ گفته:
۰ ۰ | ۰

عالی